Pořizovací cena solárních panelů není v dnešní době nedosažitelná. Jejich výroba se zjednodušila a tím se snížily i pořizovací náklady. Do budoucna bude jejich cena dále klesat nebo bude růst jejich účinnost. Pokud si to navíc spočítáte s ušetřenými penězi za energii, jejich cena se vám vrátí v průběhu asi deseti let.
Mít na střeše fotovoltaiku dnes není žádnou raritou. Především rodiny s dětmi, zámožní podnikatelé, ale i důchodci, kteří smýšlí ekonomicky, neváhají a na svou střechu si umístí fotovoltaické systémy, solární elektrárny nebo systémy na ohřev vody bez zbytečného otálení. Není žádný důvod, proč byste si solární panely nemohli nainstalovat i vy.
Pokud se vám nelíbí vzhled solárních panelů a nesnesli byste je mít umístěné na střeše, nebo se prostě k typu budovy nehodí, je možné je umístit i na přilehlý pozemek.
Je sice pravdou, že několik málo typů solárních panelů obsahuje třeba sloučeniny těžkých kovů, což jsou toxické látky. Ale bez problému si můžete vybrat jiné. Většina zařízení žádné toxické látky neobsahuje a složením se vůbec neliší od takové LCD televize. Což je běžný domácí elektroodpad.
V případě pořízení většiny solárních panelů máte v ceně již i jejich likvidaci v rámci mezinárodního recyklačního systému PV Cycle. Naopak likvidace většiny solárních elektráren bude spíše ziskovou záležitostí. Součástí je totiž kovová konstrukce povětšinou z pozinkované oceli a hliníku. Fotovoltaické panely jsou navíc propojeny měděnými kabely. Nic tedy nebrání tyto druhotné suroviny po demontování solární elektrárny prodat.
Solární systémy jsou decentralizovaným zdrojem elektrické energie. Ta je často spotřebována neprodleně přímo na daném místě jejího vzniku a ulevuje tak běžné energetické rozvodové soustavě.
Majitelé solárních elektráren čerpají energii ze slunečního svitu, který je obnovitelným ba dokonce nevyčerpatelným zdrojem.
Díky bateriím, kterými jsou hybridní fotovoltaické systémy stále častěji doplňovány, může být energie vyrobená během dne akumulována a spotřebovávána následně během noci. Akumulátory mají navíc pak i záložní funkci pro případ výpadku sítě.
Energie vyrobená solárními panely umožní vaší domácnosti být částečně energeticky soběstačnou.
Při instalaci není třeba nijak zasahovat do stavby. A výrobci garantují, že křemíkové články vydrží stále funkční až několik desetiletí a to s velmi nízkou poruchovostí. Obsluha panelů je naprosto nenáročná a kromě pravidelných servisních prohlídek se není třeba o nic starat.
Stát podporuje udržitelné formy získávání energie v rámci programu „Nová zelená úsporám“. V souvislosti s pořízením solární elektrárny tak můžete získat státní příspěvek ve výši 35 000 až 1000 000 korun. Pro naše zákazníky zařídíme kompletní administrativu žádosti o dotaci. Kontaktujte nás!