Přeskočit na hlavní obsah

Fotovoltaická elektrárna (fotovoltaika) na klíč

Získejte cenovou nabídku a termín dodání fotovoltaické elektrárny od spolehlivého dodavatele v roce 2023.

 

Sjednat schůzku  Porovnat cenu 

Výhody fotovoltaické elektrárny
v roce 2023

80 %

Úspora nákladů za energie a návratnost investice 4 až 10 let

Až 50 %

Dotace na fotovoltaiku z programu Nová Zelená Úsporám

25 let

Záruka na výkon panelů, 10 let na střídač a baterii

až 3/4

Vlastní výroba elektřiny ze slunce a soběstačnost až 9 měsíců v roce

500+ realizací
fotovoltaiky
po celé ČR

Realizace

 

Fotovoltaická elektrárna Kuželov

Kuželov

Lokalita:
Jihomoravský kraj
Datum:
Listopad 2022
Výkon:
8,25 kWp
Značka:
Winaico a Wattsonic
Fotovoltaická elektrárna Ostrava 9,99 kWp

Ostrava

Lokalita:
Moravskoslezský kraj
Datum:
Červen 2022
Výkon:
9,99 kWp
Značka:
Winaico a Wattsonic
Fotovoltaická elektrárna Ostrava o výkonu 9,99 kWp

Ostrava

Lokalita:
Moravskoslezský kraj
Datum:
Červen 2022
Výkon:
9,99 kWp
Značka:
Winaico a Wattsonic

Dlouholetý a ověřený
dodavatel fotovoltaiky

2012

přes 10 let
na trhu fotovoltaiky
po celé ČR

500+

realizovaných fotovoltaických elektráren

50+

odborníků
na fotovoltaiku
od A do Z

+

člen CAFT,
člen ČEFAS,
certifikace TIČR

👍

5 hvězd z 5 na Google,
Firmy.cz, Facebook
Refsite, živéfirmy.cz

Komponenty fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaické panely

Značka:Winaico
Na trhu:od 2003
Záruka:25 let
Výkon:až 410 Wp

85% výkon i 25 let od realizace

Fotovoltaický střídač

Značka:Wattsonic
Na trhu:od 1980
Záruka:10 let
Výkon:6 až 20 kW

1,6x výkon DC vstupu/FV vstupu

Fotovoltaická baterie

Značka:Wattsonic
Na trhu:od 1980
Záruka:10 let
Výkon:6,9 až 30,7 kW

10 000 cyklů při 90 % DoD

Nabíjecí stanice

Značka:OlifeEnergy
Na trhu:od 2011
Záruka:2 roky
Výkon:až 22 kW

Provozní teplota -25 až +40°C

Náš postup realizace fotovoltaické elektrárny

Obvykle celý postup, od prvního kontaktu po vyplacení dotace, trvá 4-8 měsíců.

1

Kontaktujeme vás

Z pravidla ten samý nebo následující pracovní den, po obdržení vaší poptávky, vás telefonicky kontaktuje naše kontaktní centrum a dohodne s vámi další kroky směrem k budoucí realizaci fotovoltaické elektrárny u vás doma.

2

Navštívíme vás

Obvykle do jednoho týdne vás navštíví náš obchodně-technický poradce v místě budoucí instalace. Ověří stav vaší nemovitosti, zeptá se na spotřebu elektřiny a zjistí další vaše potřeby pro vypracování návrhu fotovoltaické elektrárny.

3

Připravíme vám nabídku

Do druhého dne až jednoho týdne vám pošleme a představíme návrh pro váš dům včetně cenové nabídky a termínu dodání fotovoltaické elektrárny. Nedílnou součástí naší nabídky je i ověření dotace, přehled záruk a odhad návratnosti. 

4

Pošleme vám smlouvu k podpisu

Na základě vaší výzvy připravíme obratem smluvní dokumentaci včetně všeobecných obchodních podmínek k elektronickému podpisu na dálku. Ihned po podpisu a úhradě první zálohové faktury realizujeme první kroky k nové fotovoltaické elektrárně.

5

Vypracujeme vám projekt

Následně dochází k předání na realizační oddělení. V tomto kroku vytvoříme projektovou dokumentaci fotovoltaické elektrárny, vyřídíme smlouvu o připojení s provozovatelem distribuční sítě a podnikneme první kroky k získání dotace. 

6

Namontujeme vám fotovoltaiku

Jakmile dojde k potvrzení dokumentů od 3. stran návštíví vás náš montážní tým s fotovoltaickými komponenty a obvykle do 3 dnů udělají vše potřebné. Poslední den vám představí funkčnost fotovoltaiky u vás doma a snadnost ovládání.

7

Provedeme revizi fotovoltaiky

Po dokončení instalačních prací vás navštíví revizní technik, který ověří správnost zapojení fotovoltaické elektrárny a její funkčnost. Po dokončení těchto úkonů vám předá potřebné dokumenty pro provozovatele distribuční sítě.

8

Podáváme žádost o připojení do sítě

Pro kontrolu správného napojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě vás dodatečně navštíví její technik, ověří funkčnost fotovoltaiky a připojí vás do sítě. Tímto krokem můžete začít vyrábět elektřinu a spořit tak náklady za energie.

9

Požádáme o vyplacení dotace

Díky potvrzení o připojení do sítě, doplníme potřebné dokumenty pro vyplacení dotace z programu Nová Zelená Úsporám ze Státního Fondu Životního Prostředí. Po zpracování dokumentů úředníky dochází k výplatě dotace na váš účet.

10

Pomůžeme vám se servisem

Pokud budete potřebovat pomoc s novou fotovoltaickou elektrárnou, dokážeme vyřešit většinu případných maličkostí na dálku, díky naší telefonní lince a dohledu online. Jestliže bude nutné, přijedeme zkontrolovat vaší fotovoltaiku osobně.

Nejčastější dotazy na téma fotovoltaika

Fotovoltaická elektrárna je systém, který vyrábí elektrickou energii pro vaši domácnost se slunečního záření. Fotovoltaické panely na střeše vašeho domu výrábí stejnosměrný proud, který fotovoltaický střídač přeměňuje na střídavý proud a dál zpřístupňuje elektrickým zásuvkám po celé domácnosti. Pokud fotovoltaická elektrárna nevyrábí dostatek potřebné elektřiny pro spotřebiče, dochází k čerpání této energie ze sítě distributora. Nejčastěji k tomu nastává v noci a zvětší části v zimě.

Žádný. Slova fotovoltaická a solární jsou synonyma. Někdy dochází i k označování sluneční elektrárna.

Fotovoltaická elektrárna se nejčasti skládá 3 základních prvků a 1 volitelného. Nejčastěji se jedná o fotovoltaické panely na střeše, a fotovoltaický střídač s fotovoltaickou baterií v domě. Volitelnou položkou bývá nabíjecí stanice pro elektromobily, umístěná v garáži nebo na sloupku či zdi venku.

Fotovoltaická elektrárna využívá fotovoltaického jevu v přeměně slunečního záření na ekelektrickou energii. Nejvíce energie výrábí přes den v létě, kdy je slunce nejblíže. V průběhu rána a večera nedochází , k tak vysoké výrobě jako přes den, a v noci se dokonce blíží téměř k nule. 

Cena fotovoltaické elektrárny závisí na potřebném výkonu a spotřebě elektřiny v domě. Nejčastěji se pohybuje cena fotovoltaické elektrárny pro průměrný rodinný nebo bytový v ČR mezi 350 000 až 450 000 Kč včetně DPH. Většina zájemců o fotovoltaiku využívá i možnost dotace z programu Nová Zelená Úsporám.

Stejně jako v případě ceny záleží na více parametrech. Nejčastěji však návratnost této investice vychází na 5-12 let.

Roční úspora na nákladech za elektřinu může být až 80 %. Záleží tak na spotřebě domácnosti a ceně energie z distribuční sítě.

V zimě vzhledem ke kratší denní a delší noční době dochází k poklesu vyrobené energie. Zejména v noci se výkon elektrické energie blíží nule. Avšak v některých případech dochází k soběstačnosti pomocí fotovoltaické elektrárny až 9 měsíců v roce.

Životnost fotovoltaické elektrárny se odhaduje na několik desítek let, přičemž vybraní výrobci fotovoltaických panelů garantují 85% výkon panelů po 25 a i více letech v záručních podmínkách. 

Dotace na fotovoltaiku je možné získat z dotačního programu Nová Zelená Úsporám. Na začátku roku 2023 je možné získat dotace až 225 000 Kč . Dále v tomto období je možné získat kombinační bonus 10000 Kč při žádosti zároveň i na realizaci nabíjecí stanice pro elektromobily ve výši 30 000 Kč.